Wczytuję dane...

Poplony

Oferujemy niemalże wszystkie rośliny poplonowe, które są sprawdzone i dają niesamowite efekty  najczęściej nasi klienci wybierają : gorczyca biała, gorczyca  sarepska , facelia, rzodkiew oleista, słonecznik ,łubin, rzepik, seradela, rzepa pościerniskowa, Gryka. Sprawdzone nasiona są źródłem sukcesu poplonu. sianie Poplonów nawadnia, odchwaszcza pole, przełamuje monokulturę gleby , odstrasza -zabija pasożyty i pędraki, nawozi glebę po prostu użyźnia. pod różne rodzaje upraw stosuje się różne rodzaje nasion.

Korzenie roślin poplonowych sięgają 6m wyciągają składniki mineralne na powierzchnię zboża mają do 60cm system korzeniowy

Najczęściej stosowanym poplonem jest jesienny , również ci co chcą maksymalnie podnieść jakość gleby stosują przedplon.

Bardzo efektywnym rodzajem poplonu jest zimowy sieje się rośliny jare późno i pozostawia na polu na zimę.  Roślinność pozostawiona na zimę chroni glebę przed erozją wietrzną i wodną. jest niesamowicie dogłębnie nawadniający bo korzenie niektórych poplonów sięgają sześciu metrów.  Sieć struchlałych korzeni chłonie wodę jak gąbka  na dużą powierzchnię i dogłębnie !!! Idealne rozwiązanie na problem z gospodarką wodną rególuje ją  na polach na susze jak i na podmokłe tereny.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Gryka 1kg

3,50 PLN

Rzepik 1kg

5,00 PLN

Wyka

3,15 PLN